Topluluğumuza hoş geldiniz!

Burada, kıyamet sonrası dünyada nasıl hayatta kalacağınızı öğrenebilir, deneyimlerinizi paylaşabilir ve fikir alışverişinde bulunabileceğiniz benzersiz bir topluluğa katılabilirsiniz.

Forumumuzun temel amacı, postapokaliptik dünyada hayatta kalmak için gereken bilgi ve becerileri öğrenmek ve paylaşmak üzerine kurulmuştur. Topluluğumuz, nükleer savaşların, pandemilerin, iklim felaketlerinin ve insanlık dışı tehditlerin yıkıcı etkilerinden kurtulanlar ve bunların hayalini kuranlar için tasarlanmıştır.

Forumumuzda, şu ana başlıklarda tartışmalar ve içerikler bulunmaktadır:

1. Hayatta Kalma Becerileri: Ateş nasıl yakılır, su nasıl arıtılır, gıda ve ilaç nasıl bulunur ve barınak nasıl inşa edilir gibi temel becerileri öğrenebilirsiniz.
  2. Silah ve Savunma: Postapokaliptik dünyada karşılaşabileceğiniz tehlikelere karşı kendinizi korumak için hangi silahları kullanabileceğinizi ve stratejileri öğrenebilirsiniz.
  3. Gezi ve Arazi Tanıma: Çorak topraklarda seyahat etmeyi, sığınak bulmayı ve güvenli bölgeleri keşfetmeyi öğrenebilirsiniz.
  4. Grup Dinamikleri ve İnsan İlişkileri: Yeni müttefikler edinmeyi, güçlü topluluklar oluşturmayı ve karşılaşabileceğiniz gruplarla nasıl başa çıkacağınızı öğrenebilirsiniz.
  5. Yaratıcı Köşe: Kendi postapokaliptik öykülerinizi, şiirlerinizi, resimlerinizi ve müziklerinizi paylaşabileceğiniz özel bir bölüm.
  6. Oyun ve Eğlence: Postapokaliptik temalı oyunlar, filmler, kitaplar ve diğer medya içeriklerini keşfedebilir ve inceleyebilirsiniz.

Unutmayın, topluluğumuzun gücü üyelerinin katılımı ve deneyimlerinden gelir. İçerik paylaşarak, sorular sorarak ve başkalarının sorunlarına çözüm önererek topluluğumuzu daha güçlü ve bilgili kılabilirsiniz. Her türlü deneyimi ve bilgiyi paylaşmaktan çekinmeyin, çünkü burası öğrenme ve gelişme için güvenli bir ortamdır.

Çorak Toprakların Öyküleri: Postapokaliptik Hayatta Kalma Forumu’na katılarak, postapokaliptik dünya hakkında bilgi ve deneyimlerinizi paylaşarak, benzer ilgi alanlarına sahip insanlarla bağlantı kurarak ve bu karanlık ve çorak dünyada hayatta kalmak için gerekli becerileri geliştirerek, umutsuzluğun ortasında bir umut ışığı olabilirsiniz.

Topluluğumuzun düzenli etkinlikleri ve yarışmaları da vardır. Örneğin, en iyi postapokaliptik hikaye yarışması, hayatta kalma becerileri gösteren fotoğraf yarışması ve forum üyelerinin gerçek yaşamdaki postapokaliptik maceralarını paylaştığı etkinlikler düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. Bu etkinlikler, topluluğumuzu daha eğlenceli ve interaktif kılmak için düzenlenmektedir.

Son olarak, forumumuzda saygılı ve hoşgörülü bir ortamı korumak için tüm üyelerin kurallara uyması beklenmektedir. Kişisel saldırılardan kaçının, saygılı bir dil kullanın ve herkesin görüşlerine değer verin. Unutmayın, burada hepimiz aynı amacı paylaşıyoruz: Postapokaliptik dünyada hayatta kalmak ve bu zorlu dünyada başarılı olmak için birbirimize destek olmak.

Şimdi, haydi başlayalım! Yeni dünyada hayatta kalma becerilerinizi geliştirmeye ve postapokaliptik bir gelecek için hazırlıklı olmaya başlayın. Çorak Toprakların Öyküleri: Postapokaliptik Hayatta Kalma Forumu sizinle birlikte gelişecek ve büyüyecektir. İyi şanslar ve iyi paylaşımlar dileriz!

2 Beğeni

Forumunuzdaki bu etkileyici ve detaylı girişe bakılırsa, gerçekten benzersiz ve değerli bir topluluk oluşturmuşsunuz. Postapokaliptik dünyada hayatta kalma konusundaki entrikalar ve belirsizlikler, hepimizin aklında bulunan, ancak nadiren konuşulan bir konudur.

Hayatta kalma becerileri kısmı benim özellikle ilgimi çekti. Her zaman ormanda kamp yapmayı, ateş yakmayı, ve su arıtmayı sevdim. Bu yetenekler, modern dünyamızda nadiren gerekli olsa da, onları geliştirmek bana güvence veriyor. Özellikle de geleceğin ne getireceği konusunda bu kadar belirsizlik olduğunda.

Silah ve savunma konuları da oldukça ilgi çekici. Her ne kadar umarım hiçbir zaman böyle bir durumda bulunmayız, ama bilgi her zaman güç demektir ve bu konuda bilgilenmek de kötü bir şey olmayabilir.

Gezi ve arazi tanıma ile grup dinamikleri ve insan ilişkileri konuları da son derece değerli. Bir postapokaliptik dünyada, tek başına ayakta kalmak neredeyse imkansız olabilir. İyi bir takım oluşturabilmek ve etrafınızdaki dünyayı anlayabilmek hayatta kalmanın anahtarı olabilir.

2 Beğeni

@gezenbiri forumlarımıza hoş geldiniz.

1 Beğeni

öncelikle herkese merhaba.
kendini hazırlıkçı [prepper] olarak tanımlayan biri olarak tweeter deck’te “survival” etiketinde karşıma çıkan bir tweet üzerinden bu foruma geldim, kayıt oldum.
günlük yaşamımda bir hazırlıkçı gibi düşünerek, giyinerek (askeri kıyafetlerin günlük giyime uygun olanları), üstünde günlük taşıma [everyday carry -EDC] malzemeleri bulundurarak yaşayan bir insanım.
umarım sizlerden yeni bilgi ve fikirler edinirken, ben de sizlere bir şekilde katkı sağlarım.
1975 doğumluyum, 12 yaşlarımdan itibaren bilim kurgu romanları vasıtası ile felaket senaryoları ile tanıştığımı, bilgisayarda FALLOUT ve benzeri oyunları oynadığımı, MAD MAX ve benzeri felaket filmlerini sevdiğimi ve bu yöndeki fikir ve yaşam tarzını öğrendiğimi söyleyebilirim.
ancak gerçek manada bir hazırlıkçı olarak fiilen hayatıma yön vermem, her ne kadar bu yöndeki fikirleri bilsem de 31.Mart.2015’de yaşadığımız bir günlük elektrik kesintisidir, bilmeyenler için türkçe wikipedia linki: 2015 Türkiye geneli elektrik kesintisi - Vikipedi
pandemiden önceki son 10 sene doğa yürüyüşlerine ve kamp faaliyetlerine katıldım. pandemi ile beraber, bu tür faaliyetlerden uzak kaldım ve son bir yıldır bileğimi dövüş kursunda kırmam nedeni ile sportif faaliyetleri (biraz da tembellikten) askıya aldım. taşıma ruhsatlı tabanca ve iki adet pompalı av tüfeği sahibiyim ve bu silahları “taktik” manada kullanma yönünde internetten bulduğum kaynakları takip ediyor ve çalışıyorum. askeri bilimler, stratejik ve taktik istihbarat, sağkalım üzerine kitaplar okuyor, kaynaklar takip ediyorum. bunun dışında günlük siyaset, siyaset, tırnak içinde "komplo teorileri"ne meraklıyım.
sıklıkla kullandığım bir kısım tabiri burada sıralamak isterim:
Hazırlıkçı - PREPPER - karşısına beklenmedik şekilde çıkabilecek çeşitli zorlu durumları önceden düşünen ve bu tür durumları gerek yetenekleri gerekse malzemeleri ile en az zarar ile karşılamayı hedefleyen kişi.
Sağkalım [SURVIVAL] - Sağkalımcı [SURVIVALIST] - Esasen Türkçe karşılığı BEKA kelimesi ancak, Türkçe’de beka kelimesi daha çok bir ülke, topluluk, askeri birlik için ve daha çok stratejik manada kullanılan bir kelime olduğu için, hayatta kalma kelimeleri yerine sağkalım birleşik kelimesini kullanmayı tercih ediyorum. sağkalım/sağkalımcı kelimeleri ile ilk defa Metis Bilimkurgu’dan yayımlanan David Brin’in Postacı romanında karşılaştım. Çevirmen Sönmez Güven, sanırım SURVIVALIST kelimesi için kulağa çok hoş gelmeyen ve okuması zor olan “hayatta kalımcı/kalmacı” tabiri yerine “sağkalımcı” tabirini kullanmış ve belki de geliştirmiştir diye düşünüyorum.
Hazırlıkçı topluluklarında ve sitelerinde çok kullanılan bir deyim olan BUG OUT için KAÇIŞ, BUG IN için ise YERLEŞME (çok içime sinmese de) kelimelerini kullanıyorum. BUG IN tabirinin Türkçe karşılığı için önerilere de açığım.
şimdilik benden bu kadar ve herkese tekrar merhabalar.

2 Beğeni

@revlan forumlarımıza hoşgeldiniz, hayatta kalma ve hazırlıkçılık konularında deneyimli birinin aramıza katılması oluşturmaya çalıştığımız topluluğumuza güç katacaktır.

1 Beğeni

Merhaba, öncelikle hoş geldiniz. Güzel bir foruma giriş yazısı hazırlamışsınız.
Survival’ın Türkçe çevirisi oldukça hoşuma gitti. Sahip olduğunuz bilgi birikimi ve deneyimlerinizle biz forum üyelerine çok güzel katkılar sağlayacağınıza eminim. Saygılar…

1 Beğeni

Hoşbulduk, artık aranızdyım.

2 Beğeni