Hollow Home – Ukrayna'daki Savaşı Konu Alan Bir RPG, 2025'te Yayınlanacak

Kısa bir süre önce Twigames Stüdyosu, hem PC hem de konsol platformları için tasarlanmış bir RPG olan "Hollow Home"u tanıttı. Oyuna ait fragman videosu, ekran görüntüleri ve Steam sayfası halka açıldı. İlk izlenimlerime göre en azından beni birçok oyundan daha yakından etkileyecek; duygusal bir hikaye bizi bekliyor.

Hollow Home – Oyunun Konusu Nedir?

Oyun, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısının tarihi bağlamı etrafında dönüyor ve kuşatılmış bir şehirde mahsur kalmış genç bir ana karakterin yolculuğunu izliyor. Art arda gelen trajedilerin ortasında, oyuncular hayatta kalmak için gerekli becerileri kazanma, zor kararlarla yüzleşme ve sevdikleri çocukluk dünyalarının yavaş yavaş yok oluşunu izleme şansına sahip olacaklar.

Oyun, gerçek hayattaki 2022 baharında Mariupol’e yapılan Rus saldırısından ilham alıyor. Oyuncular, 14 yaşındaki Maksym adında bir genci canlandırıyor. Oyun, Rusya’nın geniş çaplı invazyonunun arifesinde başlıyor, ana karakterin rahat gençlik günlerinin son saatlerinde başlıyor. Ertesi gün şafak sökerken ve havada düşen bombaların ve yaklaşan top atışlarının yankıları duyulduğunda, Maksym, Rus güçlerinin şehirde yarattığı yıkımın ortasında hayatta kalmanın ne kadar önemli olduğunu anlamak üzere yeni ve zorlu bir gerçekliğe atılıyor.

Hollow Home oyununun oynanışı, bir şehrin işgalci güçlerin saldırısına yavaş yavaş nasıl boyun eğdiğini anlatan diyaloglar ve karmaşık görev hatları üzerine kurulu. Oyunda savaş sahneleri olmayacağı ve şiddetin ekran dışında kalacağı yani oyunun, savaşın açık grafik tasvirlerinden ziyade yankılarına odaklanacağı belirtiliyor. Oyun deneyimi, şehri keşfetmek, farklı karakterlerle ilişkiler kurmak ve onlara yardım etmek üzerine kurgulanmış. Ancak, zamanın geçişi kaçınılmaz bir zorluk haline geliyor. Her yeni günle birlikte, durumun artan ciddiyetini vurgulayan daha zorlu seçimler sizi bekliyor.

Hollow Home Özellikleri

Savaşla yıkılmış, keşfe açık üç farklı bölgeye bölünmüş bir şehir. Ancak, kentsel manzara zamanla evrim geçiriyor, topçu saldırılarıyla yıkılan ya da düşman işgali sonrası erişilemez hale gelen bölümler görebiliyorsunuz. Bir gün hayatta kalanlarla temas kurarken, ertesi gün sadece savaşın geçici doğasına dair boş yankılar bulabilirsiniz.

Kararlarınızın önemi küçümsenemez. Oyunun görevleri hem kendi hayatta kalma mücadelenize hem de diğerlerinin dayanma mücadelesine yardım etme etrafında dönüyor. Hayatta kalma becerilerini kazanmak son derece önemli hale geliyor. Karakterlerle etkileşim kurarak ve görevleri tamamlayarak yemek yapma, zanaat, tıbbi uzmanlık ve daha fazlası gibi beceriler edinebilirsiniz. Bu yetenekler, zorluklar karşısında adaptasyon ve becerinizin bir göstergesi olarak karşınıza çıkacak.

Tanıtım fragmanı “Çocukluğun Son Günü” başlığıyla yayınlandı, izleyebilmeniz için aşağıya bırakıyorum.

Video önizlemesi, şu anda geliştirme aşamasında olan bir oyunu ve karakterlerinin son sakin gününü gösteriyor. Bu huzur, bir hava saldırı alarmının sesiyle aniden bozuluyor, bu da hayatlarının geri dönüşü olmayan bir şekilde değiştiği anı işaret ediyor.

Hollow Home, 2025’te PC ve konsol için çıkacak. Oyunu Steam’de istek listenize ekleyebilirsiniz. Oyunun ana sayfasını buradan ziyaret edebilirsiniz.

1 Beğeni