Günlük çanta önerisi

Merhaba arkadaşlar. Böyle bir forum olması beni sevindirdi doğrusu. Günlük olarak kullanabilceğiö bir taktikal çanta arayışım var tercihen iki asklı sırt çantası arıyorum. Fakat aradığım modeli bulamadım birtürlü beğendiğim taktik modeller günlük kullanım için çok büyük. Kullanım amacım hem edc ekipmanlarımı sığdırabilmek hemde işyerine gider gelirken günlük öğünümü taşıdığım yemek kaplarını sığdırabilmek bu yönde önerileriniz varmıdır ?

1 Beğeni

Ben günlük olarak bunu kullanıyorum memnumum hem edc malzemelerim var hem de yemekte koyduğum oluyor ama genellikle sandviç falan. Size sanırım daha geniş bir şey lazım.

Tam boyutları nedir çantanın? Şöyle söyleyim en az 2 küçük saklama kabı vs alabilmeli ve dediğim gibi edc ürünlerim sığmalı. Daha önce hiç EDC Ürünleri bir çanta içerisinde taşımadım şuan fener ve ufak çakı dışında bir malzeme yok. Yavas yavas ihtiyaca gore hazırlamayı düşünüyorum. O yüzden ileriye dönük olarak düşündüm ne küçük nede büyük olmalı

Cetvelle ölçtüm ölçüleri 24/16/10~ cm bir boyutu var saklama kapları koymaya uygun olduğunu düşünmüyorum.

Şimdi aklıma geösi daha geçen gün böyle bir çanta körmüştüm henüz ben de almadım ama belki işinize yarar bir şeydir ürünün linkini koydum ama daha uygunu var mıdır yok mudur bilmiyorum

https://amzn.eu/d/3YTJF8L (link koymak yasaksa silerim)

1 Beğeni

Buda küçük gibi gorunuyor galiba ya model seçemicem yada 25-30 L lik sırt çantası paklıcak bizi sanırım :slight_smile:

1 Beğeni

Merhaba, bir süredir şu çantayı kullanıyorum:

Ürün kalitesi idare eder seviyede. Ama mobilite ve hacim olarak oldukça tatminkar. EDC çantalarda özellikle ceplerin ve iç bölmelerin fazla olması, ürünlerinizi birbirine temas nedeniyle çizilmelerden korur. Ayrıca daha iyi organize olursunuz. Üzerindeki pals-molle sistemi sayesinde çantanın dışını da kullanabilirsiniz.
Aynı zamanda @ÖzgürDoğan ın gösterdiği çantadan da var. Linkini attığım çanta o çantaya benzemekle birlikte hacmi daha fazla.

İyi şeylere para harcama konusunda sıkıntım yok derseniz de şu çanta güzel bir seçenek gibi duruyor:

2 Beğeni

Gönderdiğiniz modeli inceleyeceğim 5.11 olan bizi aşar yanlız :slight_smile: Biz çin mallarından devam maalesef :slight_smile:

2 Beğeni

@adagan öncelikle aramıza hoş geldin.
Bu ekonomik koşullarda keseye göre bir şey bulmak zor ama 5.11 markanın en küçük boy çantalarını tavsiye ederim.
Biri çift kayışlı https://www.511tactical.com/rush12-2-0-backpack.html
Diğeri tek çapraz kayışlı https://www.511tactical.com/rush-moab-10.html
MOAB 10 olanın 8 ve 6 modelleri de var, onlara da bakabilirsin, tabii türkiyede hangi modeller bulunur bilemedim.
bende moab 10 var, eğer arazide dere tepe gezeceğim dersen, çapraz tek kayış olması biraz zorlayabilir ama şehir içinde günlük eşya taşıma için dersen moab 10 iyi, büyük dersen 8 daha uygun gibi gözüküyor.
12, 10 ve 8 ise, askeri veya taktik görevler için çantanın saat olarak görev süresi.
Rush 24 ise büyük olur ama yine de ona da bakabilirsin.
5.11 çok iyi bir marka, bende 7-8 senedir giydiğim pantolon ve gömlekleri de var, ancak yeni yeni bozulmaya başladılar ki, dağ taş arazide de kullandım yürüyüşlerde ve günlük hayatta. çantaların da kalitesi çok iyi, seni yarı yolda bırakmaz. istanbu’lda yetkili satıcısı var ama ben her iki çantayı da tekzen’in internet sitesinden edindim.
umarım fikir verebilmişimdir.
ilk yürüyüşlere başladığımda ben de çin malı çanta almış ve kampa gitmiştim, evden giderken çantayı tabii düzgün yerleştirince sıkıntı olmadı ama dönüşte eşyaları topladığımda aynı eşyalar fermuarı patlattı, o zaman anladım ki, iyi malzeme lazım. evet çin malı ucuz eşyalar alırken iyi ama kısa sürede arıza çıkarınca, uzun vadede daha çok zarar ediyorsun o yüzden ben de 5.11 çanta edindim (aynı şeyi bot için de söyleyebilirim, yerli bot 1,5 sene gitmedi, ama LOWA’nın botlarını birini 7 senedir birini de 4 senedir kullanıyorum hem arazi hem günlük, eğer her sene yerli bot alsaydım, maliyet daha fazlaya gelecekti) keşke yerli malzeme kalitesi de bir 5.11 gibi olsaydı ama değil maalesef
selamlar…

2 Beğeni

@revlan 5.11 ve Maxpedition ürünlerini deneme fırsatım oldu. Kalite ve sağlamlık konusunda kesinlikle fark yaratıyorlar.
5.11 Rush 12 modelini kullanıyorum hala. Sahip olduğum bir kaç sırt çantasından favori çantam bu.
Bu çanta için ayrı bir inceleme yazısı bile yazılır :slight_smile:
Fiyatları şu an cidden el yakar seviyede. Ama sanırım iyi bir alternatif buldum:

@adagan bu çantayı da radarına alabilirsin bence.

1 Beğeni

herkese merhaba,
pek çok malzeme ve kıyafetini kullandığım, İzmir merkezli bir askeri ve taktik malzeme üreticisi olan www.anafarta.com.tr adresinde gördüğüm yeni bir çanta modeli, fiyatı da uygun ve youtube videosunu da seyrederseniz, kullanışlı olduğunu görebilirsiniz:

videosu:

1 Beğeni